Hurma Pekmezi

Hurma Pekmezi  

İnsanlık tarihinin ilk meyvelerinden olan hurma, Türkiye’ de daha çok Ramazan ayında tüketilen ve sofralarımızı şenlendiren bir meyve idi. Ancak günümüzde hurma meyvesi ile beraber hurma suyu ,hurma pekmezi, hurma marmelatı ve hurma hamuruna(hurma ezmesine)yılın 12 ayında ulaşabilir ve bu ürünleri tüketebiliriz. Firmamız hurmadan bu güzel ürünleri üreterek sizlerin beğenisine sunmuştur.

              Hurma ve hurmadan üretilen bu ürünlerimiz kaynatılmadan üretildiği için hurma tazeliğinde olup tüketildiğinde tok ve zinde tutar.Kaynatma işlemi olmadığından ürün hurma meyvesinde bulunan tüm vitaminleri içermektedir.Ürünlerimiz hiçbir katkı ve koruyucu madde içermemektedir.

               Hurmanın erkek ve dişi ağaçları mevcut olup, ağaç boyları beş ile yirmi beş metre arasındadır.Erkek hurma ağacı meyve vermemekte esas meyveler dişi hurma ağacından toplanmaktadır.Hurma çölde yetişen, toprağın derinliklerine inen köklerinden su; tepesinden güneş eksilmeyen bir meyvedir.Bu meyve tamamen doğal ortamda yetiştiği için ,ilaç ve hormon içermemektedir

Tüketim Şekli:

Hurma Pekmezi toplumumuzda pekmezin 
 bilinen şekli ile tüketilmektedir.Ayrıca keklerde ve pastalarda şeker yerine kullanılabilir.
  • Ürünümüz kaynatılmadan özel bir teknoloji ile üretildiğinden, mineral ve vitaminlerce zengin olup tüketimi kolay, olduğu gibi içilebilen, muhteşem bir lezzete sahiptir.
  • Ürünümüz hurmadan üretildiği için hurmadaki mineral ve vitaminleri ihtiva etmektedir.
  • Hem yetişkinlerin hem çocukların istifade edebileceği faydalı olan Hurmatat hurma pekmezinin ailece tüketilmesini tavsiye ederiz.
  • Tamamen hurmadan elde edilmekte olup hiçbir katkı maddesi içermemektedir.
  • İçinde sakkaroz bulunmadığından glisemik indeksi beyaz şekere göre daha düşüktür.           *Sitemizde bulunan bilgiler tavsiye amaçlı olup ürünlerimiz ilaç yerine geçmez.

HURMATAT SİPARİŞ FORMU