Haberler
19 Mart 2020
Her Derde Deva Hurmanın Faydaları

Hurma, DNA’ları ve hücreleri yenileme özelliği olan nadide meyvelerden bir tanesidir. Doyurucu özelliği dışında içerdiği besin maddeleri, vitamin ve elementlerle sağlık açısından da çok önemi bir besin kaynağıdır. Günde 3 tane hurma tükettiğinizde vücudunuza sağladığı yararları boyundan büyük.

Hafızayı güçlendirir.
Hurmanın içerisinde yer alan çeşitli vitamin ve mineraller hafızanızı güçlendirerek beyninizin daha iyi çalışmasını sağlıyor.

Doğal demir ilacı.
Kansızlığı iyi gelen hurmanın içinde yoğun demir oranı vardır. 5 adet hurma, kişinin günlük demir ihtiyacının % 11’ini karşılar.

Karaciğer kanserine savaş açar.
Hurma güçlü bir magnezyum kaynağıdır. Daha iyi hücrelerin oluşması ve karaciğerin sağlığı içinde magnezyum oldukça önemlidir. Ayriyeten vücutta magnezyum minerali ile birlikte çalışır ve kasların çalışmasında önemli rol oynar. Bu sayede kalp krizine karşı koruyucudur. Arap ülkelerinde kanser insidansının/vakasının düşük olması, hurmanın fazla olması ve yenilmesi ile alakalıdır.

Vitamin yönünden oldukça zengindir.
B6 ve E vitamini yönünden oldukça zengin olan hurma içerdiği selenyum minerali antioksidandır. Gebelikte annenin bebeği ve kendisi için vitamin ve mineral ihtiyacı artmakta ve gebelerin yüzde 90’ı supleman takviyesi kullanmaktadır. Oysa hurma ayrı ayrı kullanılan yapay suplemanların hepsinin içerdiği vitamin ve mineralleri doğal yoldan karşılayabilmektedir. Şeker, protein, lif ve farklı yağlar başta olmak üzere 16 farklı mineral içermektedir.  Ayrıca zengin bir C, B1, B2 ve A vitamini kaynağıdır.

Kemik erimesini engeller.
İçerdiği zengin kalsiyum sayesinde özellikle kadınlarda gelişebilecek olan kemik erimesi rahatsızlıklarını engellediği söyleniyor.

NOT: Ürünü satın almak için tıklayınız.

PAYLAŞ Facebookda paylaş twitterda paylaş Pinterest paylaş
BENZER
HABERLER
10 Şubat 2020
Hurmalı Kek Tarifi
Devamını Oku
10 Şubat 2020
Hurmalı Bardak Tatlısı Tarifi
Devamını Oku
10 Şubat 2020
Hurmalı Mafin Tarifi
Devamını Oku